top of page
IMG_20210113_100758.jpg

І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

 

1.1. ОЛЕКСАНДРІВСЬКИЙ ЗАКЛАД ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ №1 «ВЕРБИЧКА» є закладом дошкільної освіти для дітей віком від трьох  до шести (семи) років (далі – заклад дошкільної освіти), створено в 1976 році.

1.2. Повна назва закладу дошкільної освіти – ОЛЕКСАНДРІВСЬКИЙ ЗАКЛАД ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ №1 «ВЕРБИЧКА» ОЛЕКСАНДРІВСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ ВОЗНЕСЕНСЬКОГО РАЙОНУ МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ.

Скорочена назва закладу – ОЛЕКСАНДРІВСЬКИЙ ЗДО №1 «ВЕРБИЧКА».

1.3. Юридична адреса закладу дошкільної освіти: 56530, Миколаївська область, Вознесенський район, смт. Олександрівка, вул. Розмаріци, 22.

1.4. Засновником  закладу дошкільної освіти є Олександрівська селищна рада, а уповноваженим органом – відділ освіти Олександрівської селищної ради.

Засновник здійснює фінансування закладу дошкільної освіти, його матеріально – технічне забезпечення, надає необхідні будівлі з обладнанням і матеріалами, організовує будівництво і ремонт приміщень,їх господарське обслуговування, харчування та медичне обслуговування дітей.

1.5. Заклад дошкільної освіти у своїй діяльності керується Конституцією України, Законами України «Про освіту», «Про дошкільну освіту»,  «Про внесення змін до законодавчих актів з питань загальної та дошкільної освіти»  щодо організації освітнього процесу, «Про охорону дитинства», Положенням про дошкільний навчальний заклад та іншими чинними нормативно-правовими актами та власним Статутом.

1.6. Заклад дошкільної освіти є юридичною особою, має печатку, штамп, ідентифікаційний номер, реєстраційний рахунок (для обліку операцій з виконання спеціального фонду кошторису). Заклад дошкільної освіти може вести самостійний баланс.

1.7. Головною метою діяльності закладу дошкільної освіти є забезпечення реалізації прав дітей на здобуття дошкільної освіти, створення умов для їх фізичного, розумового і психологічного розвитку, задоволення потреб громадян у догляді, оздоровленні дітей.

1.8. Діяльність закладу дошкільної освіти направлена на реалізацію основних завдань дошкільної освіти:

1.8.1. Збереження та зміцнення фізичного, психічного і духовного здоров’я дитини.

1.8.2. Виховання у дітей любові до України, шанобливого ставлення до родини, поваги до народних традицій і звичаїв, державної мови, регіональних мов або мов меншин та рідної мови, національних цінностей Українського народу, а також цінностей інших націй і народів, свідомого ставлення до себе, оточення та довкілля.

1.8.3. Формування особистості дитини, розвиток її творчих здібностей, набуття нею соціального досвіду.

1.8.4. Виконання вимог Базового компонента дошкільної освіти, забезпечення соціальної адаптації та готовності продовжувати освіту.

1.8.5. Здійснення соціально-педагогічного патронату сім’ї.

1.9. Заклад дошкільної освіти:

1.9.1. Задовольняє потреби громадян відповідної території в здобутті дошкільної освіти.

1.9.2. Забезпечує відповідність рівня дошкільної освіти вимогам Базового компонента дошкільної освіти.

1.9.3. Створює безпечні та нешкідливі умови розвитку, виховання та навчання дітей, режим роботи, умови для фізичного розвитку та зміцнення здоров’я відповідно до санітарно-гігієнічних вимог та забезпечує їх дотримання.

1.9.4. Формує у дітей гігієнічні навички та основи здорового способу життя, норми безпечної поведінки.

1.9.5. Сприяє збереженню та зміцненню здоров’я, розумовому, психологічному і фізичному розвитку дітей.

1.9.6. Здійснює соціально-педагогічний патронат, взаємодію з сім’єю.

1.9.7. Є осередком поширення серед батьків психолого-педагогічних та фізіологічних знань про дітей дошкільного віку.

1.9.8. Планує свою діяльність та формує стратегію розвитку закладу дошкільної освіти.

1.9.9. Формує освітню програму закладу дошкільної освіти.

1.9.10. Забезпечує добір і розстановку кадрів.

1.9.11. Додержується фінансової дисципліни, зберігає матеріально-технічну базу.

1.9.12. Здійснює інші повноваження відповідно до даного Статуту.

1.10. Заклад дошкільної освіти несе відповідальність перед особою, суспільством і державою за:

- реалізацію головних завдань дошкільної освіти, визначених Законом України «Про дошкільну освіту»;

- забезпечення рівня дошкільної освіти у межах державних вимог до її змісту,

- рівня і обсягу;

- дотримання фінансової дисципліни та збереження матеріально-технічної бази.

1.11. Взаємовідносини між закладом дошкільної освіти та юридичними і фізичними особами визначаються угодами, що укладені між ними.

1.12. Повноваження закладу дошкільної освіти:

1.12.1. Планує діяльність та формує стратегію розвитку.

1.12.2. Формує освітню програму.

1.12.3. Забезпечує добір і розстановку кадрів.

1.12.4. Додержується фінансової дисципліни.

1.12.5. Зберігає матеріально-технічну базу.

1.12.6. Здійснює інші повноваження відповідно до даного Статуту.

1.12.7. Не погоджує режим роботи з органами управління освітою та управління охороною здоров’я.

1.12.8. Забезпечує відповідність рівня дошкільної освіти вимогам Базового компонента дошкільної освіти.

 

 

ІІ. КОМПЛЕКТУВАННЯ ЗАКЛАДУ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ

 

2.1. Заклад дошкільної освіти розрахований на 38 місць.

 

2.2. Групи комплектуються, виходячи з потреб, за віковими ознаками.

2.3. У закладі дошкільної освіти функціонують групи загального розвитку.

2.4. Заклад дошкільної освіти, виходячи з потреб, має групи з 9-годинним режимом перебування дітей.

2.5. Наповнюваність груп дітьми, відповідно до Закону України «Про дошкільну освіту», становить:

- для дітей віком від трьох до шести (семи) років – до 20 осіб;

- різновікові – до 15 осіб;

- з короткотривалим перебуванням дітей – до 10 осіб;

- в оздоровчий період – до 15 осіб.

2.6. Прийом дітей здійснюється його керівником (директором). Для цього батьки або особи, які їх замінюють, подають: заяву, медичну довідку про стан здоров’я дитини, довідку про епідеміологічне оточення, копію свідоцтва про народження дитини.

2.7. Діти інваліди, діти учасників війни, учасників ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, приймаються до закладу дошкільної освіти позачергово.

2.8. До закладу дошкільної освіти в першу чергу приймаються діти одиноких матерів (вдів, вдівців), діти які перебувають під опікою (піклуванням), тих хто проходить строкову військову службу.

2.9. За дитиною зберігається місце у закладі дошкільної освіти у разі її хвороби, карантину, санаторного лікування, на час відпустки батьків або осіб які їх замінюють, а також у літній оздоровчий період (75 днів).

2.10. Відрахування дітей із закладу дошкільної освіти здійснюється: за бажанням батьків або осіб які їх замінюють; на підставі медичного висновку про стан здоров’я  дитини, що виключає можливість її подальшого перебування в закладі дошкільної освіти цього типу; у разі невнесення без поважних причин батьками або особами, які їх замінюють плати за харчування дитини протягом двох місяців.

2.11. Батьки, або особи які їх замінюють, мають право забирати дітей із закладу дошкільної освіти, заздалегідь попередивши про це вихователя. Про термін і причину невідвідування вихованцями закладу дошкільної освіти батьки або особи які їх замінюють, мають вчасно повідомляти адміністрацію закладу дошкільної освіти.

2.12. Заклад дошкільної освіти здійснює соціально – педагогічний патронат сім’ї з метою забезпечення умов для здобуття дошкільної освіти дітьми дошкільного віку, які  за медичними показниками не можуть відвідувати заклад дошкільної освіти.

2.13. Діти які перебувають під соціально-педагогічним патронатом, беруться на облік у закладі дошкільної освіти.

 

ІІІ. РЕЖИМ РОБОТИ ЗАКЛАДУ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ

 

3.1. Заклад дошкільної освіти працює за п’ятиденним робочим тижнем. Вихідні дні: субота, неділя, а також святкові дні.

3.2.    Щоденний графік роботи дошкільного закладу:

- група з 9-годинним перебуванням дітей - з 8:00 до 17:00

 

IV. ОРГАНІЗАЦІЯ ОСВІТНЬОГО  ПРОЦЕСУ У ЗАКЛАДІ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ

 

4.1. Навчальний рік у закладі дошкільної освіти починається 1 вересня і закінчується 31 травня наступного року. З 1 червня до 31 серпня (оздоровчий період) у закладі дошкільної освіти проводиться оздоровлення дітей.

4.2. Заклад дошкільної освіти здійснює свою діяльність  відповідно до річного плану, який складається на навчальний рік та оздоровчий період.

4.3. План роботи  закладу дошкільної освіти схвалюється педагогічною радою, затверджується його керівником (директором).  

4.4. У закладі дошкільної освіти визначена українська мова навчання і виховання дітей.

4.5. Освітній  процес у закладі дошкільної освіти здійснюється відповідно до вимог Базового компонента дошкільної освіти за освітніми програмами та навчально-методичною літературою, що затверджена або рекомендована Міністерством освіти і науки України чи схвалена для використання в закладах дошкільної освіти Міністерством освіти і науки України та Миколаївським обласним інститутом післядипломної  педагогічної освіти.

4.6. Заклад дошкільної освіти, виходячи з потреб,  організовує освітній процес за такими пріоритетними напрямками: художньо-естетичний, фізкультурно-оздоровчий, музичний, гуманітарний  тощо.

4.7. Додаткові освітні послуги, які не визначені Базовим компонентом дошкільної освіти, вводяться в закладі дошкільної освіти лише за рахунок коштів батьків або осіб, які їх замінюють, фізичних і юридичних осіб, на основі угоди між батьками або особами,які їх замінюють, та закладом дошкільної освіти у межах гранично допустимого навантаження дитини.

V. ОРГАНІЗАЦІЯ ХАРЧУВАННЯ ДІТЕЙ У ЗАКЛАДІ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ

 

5.1. Порядок забезпечення продуктами харчування здійснюється згідно з укладеними угодами з організаціями, підприємствами, фізичними особами з дотриманням санітарно-гігієнічних правил і норм.

5.2. У закладі дошкільної освіти встановлюється, виходячи з потреб,   3-х разове харчування дітей згідно з нормами, в літній період 4-разове харчування.

5.3. Контроль за організацією та якістю харчування, закладкою продуктів харчування, кулінарною обробкою, виходом страв, смаковими якостями їжі, санітарним станом харчоблоку, правильністю зберігання, дотримання термінів реалізації продуктів, покладається на медичного працівника (за наявності) та керівника (директора) закладу дошкільної освіти.

5.4. Батьки, де в сім’ї виховується троє і більше дітей вносять плату за харчування дітей у закладі дошкільної освіти у розмірі, що не перевищує 50% від вартості харчування на день.

5.5. Від плати за харчування дитини звільняються діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти-інваліди, діти із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям», які навчаються в державних і комунальних дошкільних навчальних закладах.

5.6. Плата за харчування здійснюється відповідно до Закону України «Про дошкільну освіту».

 

VI. МЕДИЧНЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ ДІТЕЙ У ЗАКЛАДІ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ

 

6.1. Медичне обслуговування дітей у закладі дошкільної освіти здійснюється на безоплатній основі медичними працівниками, які входять до штату закладу дошкільної освіти  та комунальним некомерційним підприємством «Олександрівським центром первинної медико-санітарної допомоги».

6.2. Медичний працівник здійснює лікувально – профілактичні заходи, в тому числі проведення обов’язкових медичних оглядів, контроль за станом здоров’я, фізичним розвитком дитини, організацією фізичного виховання, загартуванням, дотриманням санітарно та гігієнічних норм та правил, режимом та якістю харчування тощо.

6.3. Олександрівський центр первинної медико-санітарної допомоги  разом з відділом освіти Олександрівської селищної ради здійснюють контроль за дотриманням санітарного законодавства у закладі дошкільної освіти, щорічно забезпечують безоплатний медичний огляд дітей, моніторинг і корекцію стану їх здоров’я, несуть відповідальність за додержання санітарно-гігієнічних норм, проведення лікувально-профілактичних заходів у закладі дошкільної освіти.

6.4. Заклад дошкільної освіти надає приміщення і забезпечує належні умови для роботи медичного персоналу та для проведення лікувально – профілактичних заходів.

 

 

 

VII. УЧАСНИКИ ОСВІТНЬОГО  ПРОЦЕСУ

 

7.1. Учасниками  освітнього процесу у сфері дошкільної освіти є:

- діти дошкільного віку;

- педагогічні працівники: директор, вихователі та інші спеціалісти;

- помічники вихователів;

- медичні працівники;

- батьки або особи, які їх замінюють;

- асистенти дітей з особливими освітніми потребами;

- фізичні особи, які  мають право здійснювати освітню діяльність у сфері дошкільної освіти.

7.2. За успіхи у роботі встановлюються такі форми матеріального та морального заохочення:

моральне заохочення – подяка, грамота  начальника відділу освіти Олександрівської селищної ради, Департаменту освіти і науки Миколаївської обласної державної адміністрації, Міністерства освіти і науки України; знак «Відмінник освіти України»;

 матеріальне заохочення: виплата педагогічним працівникам надбавок за вислугу років щомісяця у відсотках до посадового окладу згідно з чинним законодавством; надання педагогічним працівникам щорічної грошової винагороди в розмірі до одного посадового окладу за сумлінну працю, зразкове виконання службових обов’язків; виплата педагогічним працівникам допомоги на оздоровлення у розмірі місячного посадового окладу при наданні щорічної відпустки; інші заохочення, передбаченні чинним законодавством України.

7.3. Дитина має гарантоване державою право на:

- безоплатну дошкільну освіту в закладі дошкільної освіти;

- безпечні та нешкідливі для здоров′я умови утримання, розвитку, виховання і навчання;

- захист від будь-якої інформації, пропаганди та агітації, що завдає шкоди її здоров′ю, моральному та духовному розвитку;

- безоплатне медичне обслуговування у закладі дошкільної освіти;

- захист від будь-яких форм експлуатації та дій, які шкодять здоров′ю дитини, а також від фізичного та психологічного насильства, приниження її гідності;

- здоровий спосіб життя;

7.4. Права та обов’язки батьків або осіб, що їх замінюють:

7.4.1. Права батьків або осіб, які їх замінюють мають право:

- вибирати заклад дошкільної освіти та форму здобуття дитиною дошкільної освіти;

- обирати і бути обраним до органів громадського самоврядування закладу дошкільної освіти;

- звертатися до відповідних органів управління освіти з питань розвитку, виховання і навчання своїх дітей;

- захищати законні інтереси своїх дітей у відповідних державних органах і суді;

- бути на громадських засадах асистентом дитини з особливими освітніми потребами або визначити особу, яка виконуватиме обов’язки асистента дитини.

7.4.2. Батьки або особи, які їх замінюють зобов′язані:

- виховувати у дітей любов до України, повагу до національних, історичних, культурних цінностей Українського народу, дбайливе ставлення до довкілля;

- забезпечувати умови для здобуття дітьми старшого дошкільного віку дошкільної освіти за будь-якою формою;

- постійно дбати про фізичне здоров’я, психічний стан дітей, створювати належні умови для розвитку їх природних задатків, нахилів та здібностей;

- поважати гідність дитини;

- виховувати у дитини працелюбність, шанобливе ставлення до старших за віком, до працівників закладу дошкільної освіти, державної мови, регіональних мов або мов меншин і рідної мови, до народних традицій і звичаїв;

- своєчасно вносити плату за харчування дитини в дошкільному закладі у встановленому порядку;

- своєчасно повідомляти дошкільний заклад про можливість відсутності або хвороби дитини;

- слідкувати за станом здоров’я, особистої гігієни дитини;

- інші права, що не суперечать чинному законодавству України.

7.5. На посаду педагогічного працівника закладу дошкільної освіти приймається особа, яка має вищу педагогічну освіту за відповідною спеціальністю та/або професійну кваліфікацію педагогічного працівника, забезпечує результативність та якість роботи, а також фізичний та психічний стан якості якої дозволяє виконувати професійні обов’язки,

7.6. Трудові відносини в закладі дошкільної освіти регулюються законодавством України про працю, Законами України «Про освіту» , «Про дошкільну освіту», іншими нормативно – правовими актами прийнятими відповідно до них, правилами внутрішнього трудового розпорядку, посадовими та робочими інструкціями.

7.7. Права та обов’язки педагогічних працівників закладу дошкільної освіти:

7.7.1. Педагогічні працівники мають право на:

- вільний вибір форм, методів і засобів навчання, що відповідають освітній програмі;

- педагогічну ініціативу;

- розроблення та впровадження освітніх  програм, проектів,  методик і технологій, методів і засобів;

- підвищення кваліфікації, перепідготовку;

- доступ до інформаційних ресурсів і комунікацій, що використовуються в освітньому процесі;

- відзначення успіхів у своїй професійній діяльності;

- справедливе та об’єктивне оцінювання своєї професійної діяльності;

- захист професійної честі та гідності;

- індивідуальну освітню діяльність за межами закладу дошкільної освіти;

- безпечні і нешкідливі умови праці;

- подовжену оплачувану відпустку;

- участь у громадському самоврядуванні закладу освіти;
- участь у роботі колегіальних органів управління закладу дошкільної освіти.

7.7.2. Педагогічні працівники зобов’язані:

- постійно підвищувати свій професійний і загальнокультурний рівні та педагогічну майстерність;

- виконувати освітню програму для досягнення дітьми передбачених нею результатів навчання;

- сприяти розвитку здібностей дітей, формуванню навичок здорового способу життя, дбати про їхнє фізичне і психічне здоров’я;

- дотримуватися педагогічної етики;

- поважати гідність, права, свободи і законні інтереси всіх учасників освітнього процесу;

- настановленням і особистим прикладом утверджувати повагу до суспільної моралі та суспільних цінностей, зокрема правди, справедливості, патріотизму, гуманізму, толерантності, працелюбства;

- формувати у дітей усвідомлення необхідності додержуватися Конституції та законів України, захищати суверенітет і територіальну цілісність України;

- виховувати у дітей повагу до державної мови та державних символів України, національних, історичних, культурних цінностей України, дбайливе ставлення до історико-культурного надбання України та навколишнього природного середовища;

- формувати у дітей прагнення до взаєморозуміння, миру, злагоди між усіма народами, етнічними, національними, релігійними групами;

- захищати дітей під час освітнього процесу від будь-яких форм фізичного та психічного насильства, приниження честі та гідності, дискримінації за будь-якою ознакою, пропаганди та агітації, що завдають шкоди здоров’ю дитині;

- додержуватися даного Статуту та правил внутрішнього трудового розпорядку закладу дошкільної освіти, виконувати свої посадові обов’язки.

7.8. Педагогічні та інші працівники приймаються на роботу до закладу дошкільної освіти керівником закладу дошкільної освіти.

7.10. Працівники закладу дошкільної освіти несуть відповідальність за збереження життя, фізичного і психічного здоров’я дитини згідно з законодавством України.

7.11. Всі працівники закладу дошкільної освіти несуть моральну та матеріальну відповідальність за результатами праці, збереження майна закладу дошкільної освіти.

7.12. Працівники закладу дошкільної освіти у відповідності до статті 26 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення» проходять обов’язкові медичні огляди.

7.13. Педагогічні працівники закладу дошкільної освіти підлягають атестації, яка здійснюється, як правило, один раз на п’ять років, відповідно до Типового положення про атестацію педагогічних працівників України, затвердженого Міністерством освіти і науки України.

7.14. Педагогічні працівники, які систематично порушують Статут, правила внутрішнього трудового розпорядку закладу дошкільної освіти, не виконують посадових обов’язків, умови колективного договору, або за результатами атестації не відповідають займаній посади звільняються з роботи відповідного до чинного законодавства України. 

 

VIII. УПРАВЛІННЯ ЗАКЛАДОМ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ

 

8.1. Управління закладом дошкільної освіти здійснюється його засновником та відділом освіти Олександрівської селищної ради.

8.2. Безпосереднє керівництво закладу дошкільної освіти здійснює його керівник (директор), який призначається і звільняється з посади  засновником  або уповноваженим  ним органом.

Керівник  закладу дошкільної освіти:

  • відповідає  за реалізацію завдань дошкільної освіти, визначених Законом України «Про дошкільну освіту» та забезпечення рівня дошкільної освіти у межах державних вимог до її змісту і обсягу;

  • здійснює керівництво і контроль за діяльністю закладу дошкільної освіти;

  • діє від імені закладу дошкільної освіти, представляє його в усіх державних та інших органах, установах і організаціях, укладає угоди з юридичними та фізичними особами;

  • розпоряджається в установленому порядку майном і коштами закладу дошкільної освіти;

  • відповідає за дотримання фінансової дисципліни та збереження матеріально-технічної бази закладу дошкільної освіти;

  • видає у межах своєї компетентності накази та розпорядження, контролює їх виконання;

  • контролює організацію харчування і медичного обслуговування дітей;

  • затверджує правила внутрішнього трудового розпорядку, посадові інструкції працівників за погодженням з профспілковим комітетом;

  • забезпечує дотримання санітарно-гігієнічних, протипожежних норм і правил, техніки безпеки, вимог безпечної життєдіяльності дітей і працівників;

  • контролює відповідність застосованих форм, методів і засобів розвитку, виконання і навчання дітей за їх віковими, психофізичними особливостями, здібностями і потребами;

  • підтримує ініціативу щодо вдосконалення освітньої роботи, заохочує творчі  пошуки, дослідно-експериментальну роботу педагогів;

  • організовує різні форми співпраці з батьками або особами, які їх замінюють;

  • щороку звітує про освітню, методичну, економічну і фінансово-господарську діяльність закладу дошкільної освіти на загальних зборах  колективу та батьків або осіб, які їх замінюють.

8.3 Колегіальним постійно діючим органом управління закладом дошкільної освіти є педагогічна рада.

До складу педагогічної ради входять: усі педагогічні працівники закладу дошкільної освіти, медичні працівники, інші спеціалісти. До складу педагогічної ради закладу дошкільної освіти можуть входити голови батьківських комітетів, фізичні особи, які провадять освітню діяльність у сфері дошкільної освіти.

На засідання педагогічної ради можуть бути запрошені представники громадських об’єднань, педагогічні працівники закладів середньої освіти, батьки або особи, що їх замінюють. Особи, запрошені на засідання педагогічної ради, мають право дорадчого голосу.

Головою педагогічної ради є директор закладу дошкільної освіти. Педагогічна рада обирає зі свого складу секретаря на навчальний рік.

Педагогічна рада закладу дошкільної освіти:

- схвалює освітню програму закладу, оцінює результативність її виконання та виконання Базового компонента дошкільної освіти, хід якісного виконання програм розвитку, виховання і навчання дітей у кожній віковій групі;

- формує систему та затверджує процедури внутрішнього  забезпечення якості освіти, зокрема систему та механізми забезпечення академічної доброчесності;

- розглядає питання вдосконалення організації освітнього процесу у закладі дошкільної освіти;

- визначає план роботи закладу дошкільної освіти та педагогічне навантаження педагогічних працівників;

- затверджує заходи щодо зміцнення здоров’я дітей;

- обговорює питання підвищення кваліфікації педагогічних працівників, розвитку їхньої творчої ініціативи;

- затверджує щорічний план підвищення кваліфікації педагогічних працівників;

- заслуховує звіти педагогічних працівників, які проходять атестацію;

- розглядає питання впровадження в освітній процес найкращого педагогічного досвіду та інновацій, участі в дослідницькій, експериментальній, інноваційній діяльності, співпраці з іншими закладами освіти, фізичними та юридичними установами, які сприяють розвитку освіти;

- визначає шляхи співпраці закладу дошкільної освіти з сім’єю;

- ухвалює рішення щодо відзначення, морального та матеріального заохочення вихованців, працівників закладу дошкільної освіти та інших учасників освітнього процесу;

- розглядає питання щодо відповідальності працівників закладу дошкільної освіти та інших учасників освітнього процесу за невиконання ними своїх обов’язків;

- має право ініціювати проведення позапланового інституційного аудиту закладу дошкільної освіти та проведення громадської акредитації закладу дошкільної освіти;

- розглядає інші питання, віднесені законом та/або даним Статутом закладу дошкільної освіти до її повноважень.

Робота педагогічної ради планується довільно відповідно до потреб закладу дошкільної освіти.

Кількість засідань педагогічної ради становить не менше 4-х на рік. Рішення педагогічної ради закладу дошкільної освіти вводяться в дію рішеннями керівника закладу

8.4. Вищим колегіальним органом громадського самоврядування закладу дошкільної освіти є загальні збори (конференція) колективу закладу дошкільної освіти, які скликаються не рідше одного разу на рік.

Рішення загальних зборів приймаються простою більшістю голосів від загальної кількості присутності.

Загальні збори:

- заслуховують звіти керівника закладу дошкільної освіти з питань статутної діяльності та дають оцінку його професійно-педагогічної діяльності

- розглядають питання навчально-виховної, методичної, економічної та фінансово-господарської діяльності закладу дошкільної освіти;

8.5. У період між загальними зборами діє рада закладу дошкільної освіти.

До складу ради закладу дошкільної освіти обираються пропорційна кількість представників від педагогічного колективу і батьків або осіб, які їх замінюють.

Кількість засідань ради визначаються за потребою.

Засідання ради закладу дошкільної освіти є правомірною, якщо в ньому бере участь не менше двох третин її членів.

Рада закладу дошкільної освіти організовує виконання рішення загальних зборів, розглядає питання поліпшення умов для здобуття дошкільної освіти, зміцнення матеріально технічної бази, поповнення використання бюджету закладу, носить пропорції щодо морального і матеріального заохочення учасників освітнього процесу, погоджує зміст і форми роботи з педагогічної освіти батьків.

8.6. В закладі дошкільної освіти може діяти піклувальна рада - орган самоврядування, який формується з працівників органів виконавчої влади, підприємств, установ, організацій, закладів освіти, окремих громадян з метою залучення громадськості до вирішення проблем освіти, створення сприятливих умов ефективної роботи закладу дошкільної освіти.

Піклувальна рада - створюється за рішенням засновника відповідно до спеціальних законів.

Піклувальна рада формується у складі 7-15 осіб з представників місцевих органів виконавчої влади, підприємств, установ, організацій, закладів освіти, окремих громадян, у тому числі іноземних.

             8.7. Піклувальна рада може  створювати  комісії,  ініціативні
групи,   до   складу   яких  входять  представники  громадськості,
педагогічного колективу,  батьки  або  особи,  які  їх  замінюють,
представники учнівського самоврядування.

Члени піклувальної ради обираються на загальних зборах закладу дошкільної освіти і працюють на громадських засадах. Очолює піклувальну раду голова, який обирається шляхом голосування на її засіданні з числа членів піклувальної ради. Кількість засідань визначається їх доцільністю, але, як правило, не менше ніж 4 рази на рік.

8.8. Піклувальна рада має право:

          8.8.1. Брати участь у визначенні стратегії розвитку закладу дошкільної освіти та контролювати її виконання.

          8.8.2. Сприяти залученню додаткових джерел фінансування.

          8.8.3. Аналізувати та оцінювати діяльність закладу дошкільної освіти та його керівника.

          8.8.4. Контролювати виконання кошторису та/або бюджету закладу дошкільної освіти і вносити відповідні рекомендації та пропозиції, що є обов’язковими для розгляду керівником закладу дошкільної освіти.

          8.8.5. Вносити засновнику закладу дошкільної освіти подання про заохочення або відкликання керівника закладу дошкільної освіти з підстав, визначених законом.

          8.8.6. Здійснювати інші права, визначені спеціальними законами та/або даним Статутом.

 

ІХ. МАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНА БАЗА ЗАКЛАДУ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ

 

          9.1. Матеріально-технічна база закладу дошкільної освіти включає будівлі, споруди, земельні ділянки, комунікації, інвентар, обладнання, спортивні та ігрові майданчики та інші матеріальні цінності.

9.2. Майно закладу дошкільної освіти належить йому на праві оперативного правління земельну ділянку, будівлі, споруди, комунікації, інвентар, обладнання, спортивні та ігрові майданчики, інші матеріальні  цінності.

 

Х. ФІНАНСОВО – ГОСПОДАРСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ ЗАКЛАДУ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ

 

10.1. Джерелами формування коштів та майна закладу дошкільної освіти є:

- кошти місцевого бюджету Олександрівської селищної ради;

- добровільні пожертвування та цільові внески фізичних і юридичних осіб;

- кошти батьків або осіб, які їх замінюють;

- інші кошти, не заборонені законодавством.

10.2. Заклад дошкільної освіти за погодженням із засновником може отримувати допомогу від підприємств, установ або фізичних осіб.

10.3. Статистична  звітність (форма №85-К) про діяльність закладу дошкільної освіти здійснюється відповідно до законодавства.

10.4. Порядок  ведення діловодства і бухгалтерського обліку в закладі дошкільної освіти визначається керівником закладу відповідно до законодавства.

10.5. Фінансово-господарська діяльність закладу дошкільної освіти здійснюється на основі кошторису, який складається і затверджується відповідно до чинного законодавства.

 

ХІ. КОНТРОЛЬ ЗА ДІЯЛЬНІСТЮ ЗАКЛАДУ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ

 

11.1. Заклад дошкільної освіти здійснює свою діяльність за наявності ліцензії на право провадження освітньої діяльності у сфері дошкільної освіти, виданої у встановленому законодавством України порядку.

11.2. Контроль за дотриманням  закладом дошкільної освіти державних вимог щодо змісту, рівня й обсягу дошкільної освіти здійснюється відділом освіти Олександрівської селищної  ради, відповідно до чинного законодавства України, а саме:

11.2.1. Забезпечує  реалізацію державної політики у сфері дошкільної освіти на відповідній території, у тому числі розвиток мережі закладів дошкільної освіти всіх форм власності відповідно до потреб населення.

11.2.2. Бере  участь у розробленні та реалізації змісту дошкільної освіти.

11.2.3. Створює умови для одержання дітьми, у тому числі з особливими освітніми потребами, дошкільної освіти.

11.2.4. Організовує наукове, програмно-методичне, кадрове, матеріальне забезпечення діяльності педагогічних працівників у сфері дошкільної освіти, їх підготовку, перепідготовку, підвищення кваліфікації та атестацію.

11.2.5. Організовує підготовку, проведення експериментальної та інноваційної діяльності у закладах дошкільної освіти та контролюють хід їх здійснення.

11.2.6. Забезпечує  організоване оздоровлення дітей дошкільного віку.

11.2.7. Здійснює  інші повноваження відповідно до Конституції України, законів України «Про освіту», «Про дошкільну освіту» та інших.

11.3. Зміст, форми та періодичність контролю, не пов’язаного з освітнім  процесом, встановлюється засновником закладу дошкільної освіти.

 

ХІІ. ПРИПИНЕННЯ ДІЯЛЬНОСТІ ЗАКЛАДУ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ

 

12.1. Рішення про реорганізацію або ліквідацію закладу дошкільної освіти приймає засновник або суд у випадках, передбачених законодавством.

12.2. Засновник закладу дошкільної освіти не має права безпідставно  ліквідувати його, зменшувати в ньому площі території, а також здавати в оренду приміщення ( будівлі).

12.3. Ліквідація закладу дошкільної освіти проводиться ліквідаційною комісією, призначеною засновником, а у випадках ліквідації за рішенням суду відповідно до Господарського кодексу України.

12.4. При реорганізації та (або) ліквідації закладу дошкільної освіти працівникам, які звільняються або переводяться, гарантується дотримання їхніх прав та інтересів відповідно до законодавства України.

12.5. Заклад дошкільної освіти вважається реорганізованим чи ліквідованим з дня внесення відповідних змін до Єдиного державного реєстру.

bottom of page