top of page
aff4e3cdcf7b.jpg

Група «Сонечко» всіх гріє,
Малюкам завжди радіє.
Граючись зростаємо
І сонечко вітаємо.

Молодша група "Сонечко"

Вихователь:

КЕПТЕНАР Анна Миколаївна

IMG_0814.JPG

Помічник вихователя:

ЖЕКУЛ Інна Сергіївна

зображення_viber_2023-11-03_12-03-29-138.jpg

Молодший дошкільний вік від 3-4років.

·        Математика

1.     Знає назви,основні елементи та властивості геометричних фігур (квадрат,овал,трикутник,куля,циліндр).

2.     Порівнює дві множини різних предметів,визначає який з предметів найвищій,найдовший,високий,низький. Позначає словом положення предметів у просторі (попереду, ззаду, далеко,близько).

3.     Розуміє слова:стільки, порівну, менше на один, більше на…

4.     Розрізняє і правильно називає часи доби: ранок, день, вечір, ніч.

5.     Знає числа до 5. Знає і співвідносить цифру з відповідною кількістю предметів.

·        Пізнавальна сфера

1.     Розрізняє ознаки води, льоду, снігу, ґрунту, піску. Правильно називає природні явища(роса, туман, град, веселка).

2.     Знає різні види ігор, відрізняє гру від іншої діяльності.

3.     Знає, що вода і грунт потрібні рослинам для росту,має уявлення що в природі вода перебуває в струмках,озерах,ставках,річках,морях.

4.     Розуміє і відрізняє природне,від рукотворного. Знає живу і неживу природу. Спостерігає  і цікавиться, задає питання.

5.     Помічає і називає рослини (дерева,кущі,траву),їх яскравий стан в різні сезони.

6.     Розрізняє та називає рослини за їх характерними особливостями: за кольором стовбура, розміром листя. Знає 2-3 декоративні рослини та дикорастущі (жоржина,айстра,кульбаба),трав’янисту рослину, і її будову (стовбур,листя,коріння).

·        Соціально-моральна сфера

1.     Спостерігає за працею дорослих,проявляє бажання посильно допомогти їм. Охоче чергує, прибирає речі, прагне побачити кінцевий результат своєї праці. Прагне бути хорошим, робити «як слід», намагається домогтися уваги, схвалення.

2.     Наслідуючи дорослих,елементарно себе обслуговує: вдягається на прогулянку, роздягається після неї,самостійно їсть, налагоджує та розширює коло дружніх стосунків з однолітками.

·        Музична діяльність

1.     Дитина охоче співає нескладні пісні,здатна до правильної постави корпуса тіла під час співу.

2.     Музичний рух один з найулюбленіших видів музичної діяльності молодшого дошкільника. Він підстрибує, підтанцьовує  під час музики, уважно слухає спокійну мелодію.

3.     Охоче виконує ігрові та рольові дії,бере участь у музичній грі-драматизаціі. Вчить короткі вірші,з задоволенням розповідає їх.

·        Мовленева сфера

1.     Розуміють мовлення дорослих,звернення до всіх,та до конкретної дитини. Відповідають на запитання та звертаються з запитанням до дорослих та інших дітей, володіють правильною вимовою всіх звуків(крім,ж,ч,ш,р). В  активному  словнику(обсяг 1200-1500 слів) дітей,присутні всі частини мови.

2.     Знають зміст добре відомих казок,оповідань. Обсяг висловлювання 3-5 речень.

3.     Роблять елементарні висновки та узагальнення.

·        Театралізована діяльність

1.     Малюк має елементарне уявлення про те,що театр є відтворенням життєвих ситуацій. Стежить за розвитком дій,у виставах,емоційно сприймає театралізовані вистави. Розуміє мораль казки,виконує ролі в спільній з дорослими театралізації, у сценічній діяльності – розігрує окремі епізоди казок з ініціативі дорослих.

·        Фізичний розвиток

1.     Володіє навичками самообслуговування,охайно їсть,правильно сидить, виконує прості короткотривалі доручення,допомагає прибирати в кімнати.

2.     Дотримується правил природокористування(не смітить, викидає сміття у належне місце,не зриває квітів, не ловить комах, допомагає прибирати сміття з ділянок).

3.     Виконує прості,не складні доручення дорослого,посильно допомагає у догляді за тваринами.

·        Сфера життєдіяльності «Люди»

1.     Знає слова,що позначають родину(братик,сестричка,дідусь,тато,бабуся,мама,онук,внучка), їх пестливі форми (баба-бабуся,мамо-матуся і т.д.).

2.     Розуміє почуття: шанувати, поважати, засмучувати, радувати тощо; означення рис характеру,поведінки:  ласкавий, грубий, ніжний, добрий, чемний тощо.

3.     Знає сімейні та народні свята: дні народження, Новий Рік тощо. Етикетну лексику: вітання. Запрошення.

4.     Називає свою країну, кольори державного флага, національність людей, які живуть в Україні, знає,що державною мовою є українська.

5.     Орієнтується,що є багато різних країн,мов. Дитина ставить безліч запитань,прагнучи задовольнити свої пізнавальні потреби.

bottom of page